Maurers

Yangın faciasında ölen işçiler defnedildi

14 Mart 2012 Çarşamba |

Yangın faciasında ölen işçiler defnedildi

ORDU
İstanbul Esenyurt'ta meydana gelen çadır yangınında hayatını kaybeden Fatih Acun(23), Ordu'nun Kumru ilçesine bağlı Küçükakçakese köyünde toprağa verildi.
İstanbul'daki AVM inşaatı çadırlarında çıkan yangında yanarak can veren 11 işçiden biri olan Fatih Acun'un(23) cenazesi akrabaları tarafından memleketi Ordu'nun Kumru ilçesi Küçükakçekese köyüne getirildi. Samsun'un Terme ilçesinde ikamet eden aile, cenazeyi yıllar önce ayrıldıkları Küçükakçakese köyüne getirerek burada akrabaları ve komşularından helallik aldılar. Cenaze evden çıkarılırken akrabaları gözyaşlarına hakim olamadı. Cenaze, Küçükakçakese Merkez Camisi'nde ağle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından aile kabristanlığına defnedildi.
Cenazeye Kumru Belediye Başkan Vekili Remzi Kınalı, Geyikçeli Belediye Başkanı Necati Mercan, akrabaları ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

SAMSUN
Esenyurt Güzelyurt Mahallesi'nde bir inşaatın şantiyesinde işçilerin kaldığı çadırda çıkan yangın sonucu 11 işçi hayatını kaybetti. İşçilerden biri olan İsa Topal'ın cenazesi dün gece Samsun'un Çarşamba ilçesine getirildi. Gece morga konulan cenaze, sabah saatlerinde alınarak Karamustafalı köyüne götürüldü. Cenaze, Karamustafalı Köyü Camisi'nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları içinde defnedildi. İsa Topal'ın cenazesine köylüler ve akrabaları katıldı.

BARTIN

İstanbul Esenyurt'ta kaldıkları çadırın yanması sonucu hayatını kaybeden 11 işçiden olan Bartınlı Ahmet Keskin memleketi Bartın'da toprağa verildi.
Esenyurt'ta çıkan çadır yangınında hayatını kaybeden iki çocuk babası Bartınlı işçi Ahmet Keskin (47) Bartın merkeze bağlı Kozcağız beldesi Boğaz mahallesinde defnedildi. Cenaze törenine Bartın Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çetin, MHP İl Başkanı Ercüment Özçelik, Ahmet Keskin'in ailesi, yakınları ve köylüler katıldı. Evin önünde yapılan duaların ardından Ahmet Keskin'in cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından aynı köydeki aile kabristanına defnedildi.
Cenazeden sonra konuşan Ahmet Keskin'in ağabeyi Rüstem Keskin, yaşanan olayda büyük ihmal olduğunu belirterek, işin sonuna kadar gideceklerini ifade etti.

"SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ"
Feci yangında hayatını kaybeden Seyfettin Topal'ın cenazesi dün gece saatlerinde Ordu'nun Fatsa ilçesine getirildi. İnşaat işçisi Seyfettin Topal için bu sabah Fatsa'daki evinin önünde, Korgan Müftülüğü'nde görevli din görevlisi Ayhan Topal tarafında helallik alındı ve dua yapıldı. Cenazeye inşaat işçisi Seyfettin Topal'ın 1 aylık asker oğlu da katıldı. Yine cenaze sırasında Seyfettin Topal'ın eşi Halise Topal'ın oğlu Selami Topal'ın omzuna yaslanarak ayakta durabildi. Topal'ın cenazesi Korgan ilçesine bağlı Yeşilyurt köyünde ikindide toprağa verilecek.
"BÖYLE BİR DEVLETİMİZ OLDUĞU İÇİN ÇOK MUTLUYUM"
Kardeşinin bu şirkette 3.5 yıldır çalıştığını belirten ağabey Yunus Topal, "Acımız çok büyük. 4 gecedir uyku uyumuyoruz. Öncelikle devlet büyüklerimize çok çok teşekkür ediyorum. Başbakanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan, Başbakan Yardımız Bülent Arınç bizleri aradılar. Milletvekillerimiz bizim için seferber oldular. Bize tahsis edilmek araçların hepsini buraya getirseydik belki 500 tane araç olurdu. Ondan dolayı çok mutlu oldum. Böyle bir ülkemiz var, böyle bir milletimiz var, böyle bir Başbakanımız var" dedi.
Ağabey Yunus Topal, olayla ilgili suç duyurusunda bulunacaklarını ifade ederek, "Şu anda Adli Tıp'tan sonuçları alamadık. Ben de bir inşaatçıyım. Yangının nasıl başladığı henüz belirlenemedi. Bekleyip göreceğiz" diye konuştu.

 

 

0 yorum:

Yorum Gönder